Skontaktuj się z nami
James Yang

Numer telefonu : +8618629639278

WhatsApp : +8618629639278

Chaos na rynku zdrowej żywności w podeszłym wieku: tandetna marka prania mózgu

May 28, 2021

Tegoroczna "3.15" Chen Li była zbyt smutna.Miała sześćdziesięcioletniego ojca Chena Zhenglina, który na zdrową żywność wydawał dziesiątki tysięcy dolarów oszczędności i ostatecznie nienawidził morza, by popełnić samobójstwo.
"Od zeszłego roku okłamują mnie, aby kupić 6 milionów juanów produktów zdrowotnych, powiedział do mojej żony i mogę być Yuntaishan, turystyka Xi'an, do tej pory miejsce nie poszło ... ... również niech ja bez rodziny i podpisali umowę, w końcu umowę i dziesiątki tysięcy dolarów do zabrania. Nie daję się zwieść ... ... członek korony Chen Zhenglin.
Chen Li i jej mąż, trzymając list pożegnalny ojca i paragon za zakup zdrowej żywności, udają się na posterunek policji do Biura Bezpieczeństwa Publicznego po pomoc."Firma produkująca produkty zdrowotne i on (Chen Zhenglin) podpisali umowę, aby nie mógł powiedzieć rodzinie, a później umowy i faktury zostały odebrane, skarga to również brak mocnych dowodów."Chen powiedział China Youth Daily Youth Online Reporters, po incydencie, firma zajmująca się produktami zdrowotnymi, która chce negocjować z rodzinami, aby rozwiązać ten problem.

Z danych Narodowego Biura Statystycznego wynika, że ​​od 2009 do 2015 roku chiński rynek produktów ochrony zdrowia z roku na rok powiększał się, z czego osoby starsze stały się dziedziną zdrowej żywności najważniejszą grupą konsumentów.Przez długi czas wielu sprzedawców produktów opieki zdrowotnej przejąć psychologiczne cechy osób starszych, tandetnych, bezpłatnych wzrostów i poprzez różne sposoby rozpocząć marketingowe pranie mózgu, tak aby były stare ofiary w głębi, chaos na rynku wiele krytyki .

 

 

 

Pod nazwą turystyki, marketing liniowy realnego
Zobacz list pożegnalny Chen Zhenglin, Chen Li i jej mąż głęboko żałują, myśleli, że „ci ludzie (pracownicy sprzedaży zdrowej żywności) przez cały dzień wędrują po parku, łapią starszą paplaninę domowej roboty, ale także często wysyłają jajka, owoce, synowska pobożność , a nie jak oszukiwanie pieniędzy.”
A Chen Zhenglin w porównaniu z Zhejiang Jiaxing Guan Yingdong wydaje się niektórym „szczęśliwym”.Kilka miesięcy temu, na długoterminowy zakup zdrowej żywności dla osób starszych, firma opieki zdrowotnej zajęła się organizacją podróży po jeziorze tysiąca wysp, ale po drodze wybuchł krwotok mózgowy.Reporter China Youth Daily dowiedział się, że firma zajmująca się produktami zdrowotnymi, w której budynki komercyjne również stacjonuje w nie mniej niż 10 rodzajach produktów zdrowotnych, każdego dnia organizuje osoby starsze w niekończącym się strumieniu na „spotkanie”, „budynek zdrowia”. Nazwa.(Powiązane raporty patrz „China Youth Daily” z 11 stycznia 2017 r. 09 wersja istot „Budynku Zdrowia”)
Jeden ze starszych ludzi odchodził, a drugi nie przestawał oddawać się „wykładom na prezenty” starszych w tempie firm opieki zdrowotnej.Od ulotek, dzwoń, po otwarte wykłady zdrowotne, prelekcje, prezenty, kup produkty, aby wysłać podróż… …w tym „praniu mózgu” typu zdrowa żywność marketingowa ekologia, brak umiejętności rozróżniania, chciwa mała i cierpiąca na przewlekłą chorób, osoby starsze często stają się głównym przedmiotem marketingu.
W Chen Li odebrano zakład opieki zdrowotnej wewnętrzny personel arkusza roboczego, nazwisko osoby starszej, telefon komórkowy, otrzymanie prezentów i inne informacje na pierwszy rzut oka, następującą notatkę: "Proszę zbyt mało osób (czyli sprzedawcy do udziału w produkty pielęgnacyjne do sprzedania Staruszek będzie za mało - zauważają dziennikarze), do ustalenia z wyprzedzeniem zadzwoń, im więcej tym lepszy gwarant.Harmonogram wypełniony jest "rozgrzewką" i "wycieczką jednodniową" i "dwudniową" wycieczka” i inne ustalenia.
„Pytaliśmy osoby starsze, zanim zbadają, jakie choroby są bardziej, przy marketingu, aby powiększyć straszną chorobę osób starszych, jaka choroba jest powszechna, aby powiedzieć, jakie leczenie”.W zeszłym roku w starej chińskiej sieci w promocji zdrowej żywności Yan deszcz do chińskiej młodzieży poinformował, że dwie sprzedaż online ich dwóch głównych „programów” marketingowych: „jeden jest zgodny z firmą, aby zapewnić dużą listę na liście , do osób starszych zadzwoń, zadzwoń, gratis prezenty i niech wypełnią tablicę z danymi osobowymi.To ulotka, reklama dla okolicznych podróży, w rzeczywistości oszukiwali razem, żeby sprzedawać rzeczy.
Yan Xiaoyu powiedział w „gościu” (żargon branżowy, to znaczy najpierw z osobami starszymi bliżej emocji, a następnie z dalszym dostępem do danych osobowych ustawionych na zrobienie historii, skorzystał z okazji, aby zaprosić ich do udziału w marketingu - dziennikarze) etap, sprzedawcy często najpierw przez czat Zapytani o kondycję fizyczną osób starszych, brak świadomości zdrowotnej, jednostki emerytalne itp., spełnienie warunków pozwoli im się zarejestrować, a „turystyka jest głównym wydarzeniem”, tak aby zarówno „dostęp do informacji osób starszych”, ale także „rozwój nowych klientów”.Zgodnie z ich doświadczeniem, po poczuciu utorowania drogi, „są emerytury, kupił zdrową żywność, najlepszy staruszek na początek, zwłaszcza para, aby przejść”.
Firma produkująca produkty zdrowotne poprzez marketing „rutynowy”, krok po kroku osłabia grupy starsze różnymi rodzajami produktów zdrowotnych, umiejętności rozróżniania.Podobnie jak ekspozycja strony CCTV „3.15”, Wuhan Lok Biling Biotechnology Company, Hubei Guozhi Albert Biotechnology Company i inne pięć firm zajmujących się sprzedażą zdrowej żywności są „dokładne”, aby wykorzystać słabość osób starszych, z najbardziej ogólnym podejściem „marketingowym” ( poprzez różne sposoby pozyskiwania informacji konsumenckich, analizy i konsolidacji po utworzeniu bazy danych, a następnie skorzystania z formy spotkań organizacyjnych, screeningu odbiorców docelowych marketingu ukierunkowanego – przypis reportera żywności.Weihai A Weier firmy biotechnologiczne korzystają nawet z dużych statystyk danych, stwierdzili, że przy użyciu podejścia „partie jaj”, najłatwiej będzie „nakłonić” osoby starsze do udziału w marketingu.
Prawnicy Gao Bingbing, prawnicy chińskiego stowarzyszenia zdrowia, powiedzieli, że oszustwo związane ze zdrowiem dotyczy łamania starszych konsumentów prawa do wiedzy, praw własności, a co gorsza, poważnych naruszeń życia konsumentów praw zdrowotnych.
„Zheng Jianlong, dyrektor Qingdao Zhengyong Long Nutrition Center, powiedział dziennikarzom, że obecna forma sprzedaży zdrowej żywności w postaci sprzedaży zdrowej żywności, Różnorodność, osoby starsze są łatwe w użyciu, więc dzieci powinny bardziej martwić się o stare życie swoich rodziców, przełamując lukę wymiany.
Zdrowa żywność nie ma funkcji terapeutycznej
Zwiększenie gęstości kości pigułki, fioletowy roztwór doustny Fu FDP ... ... Chen Li teraz tylko zauważył, że organizm zawsze był zdrowy ojciec wydał emerytowanych oszczędności od sprzedawcy zdrowej żywności na zakup tych nieznanych produktów.
"Już dawno powiedziałem im, że zdrowa żywność to nie Kaopu, ale mój tata lub często chodzę na spotkanie, bierz produkt, głównie dlatego, że moja mama ma wysokie ciśnienie krwi."Powiedziała, że ​​reporter China Youth Daily powiedział w Internecie: „wszyscy chcemy , W każdym razie jedzenie zdrowej żywności nie jest dobre i nie szkodzi, a później nie pytała.
Będzie mieszany ze zdrową żywnością, jest wiele osób starszych, aby kupować zdrową żywność jednym z głównych błędów.Zgodnie z przepisami Państwowej Agencji ds. Żywności i Leków dopuszczona do obrotu zdrowa żywność powinna mieć jak „mała niebieska czapeczka” z „narodowym słowem zdrowotnym” ujednolicone logo, a zdrowa żywność ma unikalny związek między numerem aprobaty , Jako znak identyfikacji konsumenckiej zwykłej zdrowej żywności.Jednak reporter China Youth Daily w śledztwie stwierdził, że nadal istnieje wielu producentów zdrowej żywności w marce i skuteczność odpowiednich przepisów ustawowych i wykonawczych w graniu „krawędzi piłki” wokół logo „krajowego słowa żywności”. robić zamieszanie.Część przedsiębiorstw odlewniczych „small blue cap” w celu obniżenia kosztów, przejęcia rynku, produkcji zdrowej żywności zatwierdzonej przez dystrybutorów zewnętrznych, dzięki czemu ten sam numer zatwierdzenia zdrowej żywności, a nawet kilka markowych produktów , Na i pod rynkiem zdrowej żywności dość mieszana torba.
W 2013 r. Państwowa Agencja ds. Żywności i Leków opublikowała „w sprawie dalszego uregulowania nadzoru i zarządzania zdrową żywnością w zakresie zwalczania nielegalnych spraw związanych z zawiadomieniem (projektem)”, który stanowi, że art. 4 nie może produkować, obsługiwać i importować OEM zdrowa żywność W lipcu 2016 r. Państwowa Agencja ds. Żywności i Leków „podejście do rejestracji i zarządzania zdrową żywnością” (zwane dalej „środkami”) zostało formalnie wdrożone, z czego w art. 60 wskazano, że „to samo przedsiębiorstwo nie może stosować tego samego formuła rejestrowania lub rejestrowania różnych nazw zdrowej żywności”, partia może odpowiadać tylko zdrowej żywności, ze źródła, aby zapobiec zjawisku „OEM”.
Ponadto „podejście” polegające na tym, że etykieta zdrowej żywności, główna treść instrukcji nie może być sugerowana ani sugerować, że zapobieganie chorobom, leczenie i inne funkcje wprowadzające w błąd konsumentów, nazwa zdrowej żywności nie może zawierać organów ciała ludzkiego i innymi słowami .A niektóre firmy zajmujące się zdrową żywnością, które sprzedawały pożywkę Cordyceps sinensis, tabletki zwiększające gęstość kości itp., wciąż oznaczone w opakowaniach jako „hamować nowotwory” i „zwiększać gęstość kości” i inne efekty, zacierały granice zdrowej żywności i medycyny.Na rynku znajduje się wiele preparatów i składników zdrowej żywności, których stosowanie jest nielegalne.
Guangzhou Huangpu District, o niskim poziomie opieki zdrowotnej, jest również jedną z ofiar zdrowej żywności.Według doniesień telewizji CCTV, w związku z reklamą firmy zajmującej się zdrową żywnością, cierpiąc na wysokie ciśnienie krwi, kupiła licencję przeciwpożarową Ming Wo Ganoderma lucidum doustny płyn aminokwasowy i inną zdrową żywność, po braku efektu, ale wydała 16 000 oszczędności juanów.
Ponieważ leczenie chorób przewlekłych w podeszłym wieku oznacza dłuższy cykl, nieskuteczne, wiele osób starszych udaje się do szpitala, aby zobaczyć kłopoty, ale wierzy w skuteczność reklamy zdrowej żywności.
Czy zdrowotne leczenie żywnościowe ma podstawy naukowe?Prawo bezpieczeństwa żywności wymaga, aby zdrowa żywność była oznaczona na opakowaniu „Ten produkt nie może zastąpić leku” w celu odróżnienia leku od udowodnionej skuteczności.
Ale wielu starszych ludzi tego nie rozumie.Shanghai Jiaotong University Affiliated People's Hospital of Sixth People's Hospital oficer farmacji Yao Yaohua w wywiadzie dla mediów przypomniał, że spotkał pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi, którzy jedzą tylko zdrową żywność, nie przyjmują leków, wyniki ciśnienia krwi pacjenta nie mogą kontrolować, bardzo niebezpieczne, jeśli nie pod okiem zdrowej żywności pod okiem szkoda nie jest mała.
Te same ceny zdrowej żywności są bardzo zróżnicowane
Więc Chen Li również czuje się zakłopotany, podobnie jak cena zdrowej żywności.Tak jak jej ojciec wydał prawie dziesięć tysięcy juanów na zakup „karty Shaolin w celu zwiększenia gęstości kości”, opakowanie produktu oznaczone „krajowa ujednolicona cena detaliczna juanów z 1990 r., a nie sprzedaż online”, ale w Internecie jest jedna dziesiąta firm. ceny sprzedaży.Według doniesień, z siedzibą w Guangzhou, Guangdong Daoshan Food Co., Ltd. długoterminowy "supermarket zielonej żywności" osobom starszym, aby sprzedawać drogie propolis i inną zdrową żywność, zestaw mniej niż 200 juanów propolisu, najwyższa cena do 20 000 juanów, cena Obrócona 100 razy ...
Różnica między cenami zdrowej żywności na rynku hurtowym jest bardzo powszechna.
"Ta butelka miękkich kapsułek wapnia Victoria D, cena hurtowa do ciebie 15 juanów na rynku, aby sprzedać 68 juanów, osoby starsze jeść ogólnie 4 miesiące, aby były skuteczne."Fengtai District w Pekinie słoneczny rynek hurtowy ze zdrową żywnością, zgromadził kilkanaście sprzętu medycznego, hurtownia ze zdrową żywnością, sklep wypełniony różnymi rozmiarami markowego sprzętu medycznego, zdrową żywnością i suplementami, wiele produktów kapsułek cena hurtowa pojedynczej butelki w 20 juanów od góry do dołu.Tutaj niektórzy właściciele podają się za dystrybutorów producenta zdrowej żywności, apteki również stąd do zakupu.
Yan Xiaoyu powiedział, że ich firma promująca produkty zdrowej żywności na ogół nie słyszała o marce, często ponad dziesięciokrotny wzrost cen.W ogólnokrajowym systemie rozpowszechniania informacji kredytowej dla przedsiębiorstw większość producentów środków ochrony zdrowia nie posiada nielegalnej dokumentacji biznesowej, ale zostali ukarani za fałszywą propagandę.
Reporter China Youth Daily w wywiadzie stwierdził, że kupujący często wybierają lokalną reputację apteki, aby kupić zdrową żywność, „małe źródło apteki jest niejasne, jakość aptek marki powinna być zagwarantowana”.Mimo to ten sam rodzaj zdrowej żywności, na rynku apteki, szpitale mają też różne ceny.
Jakie są przyczyny tej różnicy w cenie?Od produkcji, nakładu do sprzedaży, jakie czynniki wpływają na ostateczną cenę?Praktycy branży zdrowej żywności przed Cheng Yuhang powiedzieli: „Premia za zdrową żywność to nie wszystko, co producenci mogą uzyskać. Kanał, terminal i tak dalej z ogromnych zysków”. Były lekarz onkolog, obecnie pracujący w internetowej firmie medycznej konsultant medyczny Li Tianle ujawnił również, że „w stosunku do innych branż, krążenie produktów ochrony zdrowia stanowiło część ceny końcowej często ponad połowę, Wszystkie aspekty kosztów kanału i ceny zakupu apteki nie są takie same.
Dyrektor wykonawczy Chińskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, był w Beijing Jishuitan Hospital Pharmacy Division jako dyrektor farmaceutów ekspertów medycyny chińskiej Zhai Shengli w China Youth Daily · Reporter Youth Online przyznał, że próg produkcji zdrowej żywności jest niższy niż lek, obieg zysków generowanych przez regulację rynku Nieuniknione skutki, ale nie brakuje „wzrostu zysków”.Wu Qiong, który zajmuje się sprzedażą produktów medycznych, wyjaśnił dalej, że „rynek sprzedawcy w branży produktów ochrony zdrowia jest bardzo konkurencyjny, producenci muszą promować koszty powyższych”, różne podatki i punkty zysku oraz inne ceny czynniki elastyczne i trudne do uzyskania jednolitej kontroli.
Pracownicy platformy monitorującej ceny 12358 powiedzieli, że obecna krajowa liberalizacja cen zdrowej żywności, regulowana przez rynek, „kto sprzedaje, kto ustala ceny, nie ma najwyższej ani najniższej ceny. Sprzedawcy mają moc ustalania cen, konsumenci mają opcję.
Pekińska Agencja ds. Żywności i Leków wydała monit, konsumenci kupują zdrową żywność oprócz sprawdzenia znaków i dokumentów zatwierdzających, ale także uważnie przyjrzyj się opakowaniu z nazwą fabryki, miejscem, telefonem, datą produkcji, datą ważności i właściwym faktura zakupu i powiązane dokumenty.
Eksperci doradzają organom regulacyjnym zwiększenie pobierania próbek i karania w branży zdrowej żywności
Chen Zhenglin prawie dwa tygodnie po śmierci lokalnego komisariatu policji w mediacji, Chen Li i jej mąż w końcu udali się do Health and Health Industry Co., Ltd. w celu rozwiązania kwestii odszkodowania.Reporter China Youth Daily z Prowincjonalnej Agencji ds. Żywności i Leków w Shandong został poinformowany, że lokalne Biuro Handlu i Przemysłu, Biuro Bezpieczeństwa Publicznego oraz inne departamenty funkcjonalne i organy regulacyjne były zaangażowane i badane, ale nie ma dowodów na to, że incydent należy do zdrowia kwestie jakości i bezpieczeństwa żywności
A Zhejiang Jiaxing starszy Guan Yingdong po śmierci swoich rodzin otrzymał tylko 1 milion kosztów leczenia.Zidentyfikowane przez firmę ubezpieczeniową, ponieważ osoby starsze zmarły z powodu krwotoku mózgowego, a nie kategorii ubezpieczenia wypadkowego, nie można uzyskać roszczeń firmy ubezpieczeniowej.
W ostatnich latach osoby starsze w Chinach ze względu na ofiary marketingu produktów opieki zdrowotnej, dowody jako bariera dla praw konsumentów.Jedna strona jest trudna do obrony, z drugiej strony, od dwóch lat skargi konsumentów na zdrową żywność wciąż rosną wykładniczo.
Według statystyk opublikowanych przez Chińskie Stowarzyszenie Konsumentów na początku roku, liczba skarg dotyczących „zdrowej żywności” i „produktów zdrowotnych” wpłynęła w 1816 r., w porównaniu z 8749 przypadkami, co stanowi wzrost o 188% w porównaniu z 2015 r. który najbardziej narzekał na "jakość" i "fałszywą reklamę", na "jakość" i "cenę" reklamacji niż na wzrost w 2015 roku.
Nowa ustawa o bezpieczeństwie żywności, która została formalnie wprowadzona w październiku 2015 r., nałożyła bardziej rygorystyczne wymagania na rejestrację, archiwizację, obsługę i nadzór nad zdrową żywnością.Według Państwowej Agencji ds. Żywności i Leków wydanej na początku tego roku, dane z pobierania próbek z lat 2014-2016, w tym zdrowa żywność i dodatki do żywności, w tym 9 kategorii zdawalności pobierania próbek żywności rosły z roku na rok, z czego w 2016 r. odsetek zdawalności pobierania próbek zdrowej żywności wyniósł 98,1 % Jednak społeczność nadal ma nielegalnych handlowców poprzez produkcję szarego kanału, sprzedaż zdrowej żywności, zakłócać rynek.
Jak możemy dalej kontrolować rynek zdrowej żywności, poza dylematem regulacyjnym?Rekomendacje otrzymują odpowiednie działy i eksperci z zakresu popularyzacji wiedzy, samodyscypliny korporacyjnej, nadzoru wydziałowego, poprawy środowiska diagnozy i leczenia itp.
„Zdrowa żywność nie może być spożywana, stan fizyczny każdej osoby jest inny, nawet przy tych samych objawach, konkretne leczenie różni się w zależności od osoby, chory, aby udać się do zwykłego szpitala na leczenie”.Eksperci medycyny chińskiej Zhai Shengli przedstawili w naszej teorii zdrowia "Homologiczną żywność i medycynę", wiele krajów będzie pozycjonować zdrową żywność jako suplementy diety, co jest łatwe dla konsumentów do zdrowej żywności i produktów opieki zdrowotnej w zmieszanych lekach, niektóre firmy biotechnologiczne fałszywa propaganda, wprowadzająca w błąd konsumpcję publiczną, skorumpowany wizerunek branży zdrowej żywności.Dlatego „w podeszłym wieku działania popularyzujące zdrową żywność i naukową wiedzę zdrowotną, jest to konieczne”.
Z punktu widzenia przemysłu zdrowej żywności, Zhai Shengli powiedział, że „źródło recepty, skład produktu i proces produkcyjny jest kluczem do określenia zalet produktu”, powinien ściśle kontrolować wytwarzanie produktów ze źródła, w formule , przetwarzanie i inne aspekty ścisłej kontroli.
Dietetyk Zheng Yulong podkreślił znaczenie wzmocnienia samodyscypliny przemysłu, krajowe stowarzyszenie ds. żywienia i zdrowej żywności oraz inne agencje zarządzające branżą powinny rozpocząć wewnętrzny nadzór.Zheng Yulong zasugerował również: „Administracja ds. Żywności i Leków, sektor biznesowy powinien pochodzić z etykiet, reklamy, sprzedaży i innych aspektów pobierania próbek, nielegalnych operatorów, którzy mają być narażeni, ustanowienia „czarnej listy”, zwiększenia kar, aby źli biznesmeni nie waż się udawać ”.
„'Sprzedaj' 'kupuję produkty, aby wysłać podróż' i inną sprzedaż w fałszywie przesadzonej propagandzie, a nie pod dozwolonym adresem Sprzedaż i inne nielegalne działania są w centrum uwagi organów regulujących żywność i leki”.Pekińska Agencja ds. Żywności i Leków, rejestracja i nadzór nad personelem zajmującym się zdrową żywnością i kosmetykami w chińskim dzienniku młodzieżowym, powiedział w Internecie, w nadzorze prac napotka "sprzedaj" miejsca ukryte, transfer szybko miejsce, "strzał na miejsce" nadzór sytuacyjny, żywnościowy i lekarski na wszystkich poziomach Departamenty stosują się do mediów, zajęć społecznych i innych form zdrowej żywności, aby promować definicję i ostrzeganie przed konsumpcją, co również wymaga współpracy społeczności.
W rozwoju Centrum Badań nad rozwojem Rady Państwa, pierwotny dyrektor Instytutu Gospodarki Rynkowej, ekspert komisji ekspertów Stowarzyszenia Konsumentów Ren Xingzhou uważa, że ​​​​koncentracja na dochodzeniach i zwalczaniu jest konieczna, ale skoncentrowanie się na ochronie konsumentów powinno koncentrować się bardziej na budowa mechanizmów długoterminowych, takich jak wzmocnienie ustawodawstwa, poprawa integralności mechanizmu składania wniosków przez organy regulacyjne poprzez współpracę wielostronną, współzarządzanie współpracą w zakresie ochrony socjalnej.
Niedawno, China Youth Daily, reporter China Youth Online, dowiedział się od Państwowej Agencji ds. Żywności i Leków o produktach żywnościowych, produkcji i zarządzaniu, informacjach promocyjnych i innych oszustwach w celu opracowania „podejścia do badania oszustw związanych z bezpieczeństwem żywności”. , nadchodzące wydanie.Zgodnie z tym przepisem w przyszłości do sieci, telefonu, telewizji, radia, wykładów, spotkań i tak dalej